Transfer döneminde kadrosuna 16 oyuncu katan bordo-mavililer, yenilerden henüz tam anlamıyla yararlanamadı. İlk 7 resmi maçta 16 yeni transferden 7’si süre aldı. 9’u henüz şans bulamadı.

Transfer döneminde kadrosuna 16 oyuncu katan bordo-mavililer, yenilerden henüz tam anlamıyla yararlanamadı. Süper Lig ve UEFA Ligi'ndeki 7 resmi maçta bu isimlerden 7'si süre alabilirken, 9'u forma şansı bulamadı. Crystal Palace'tan kiralanan Norveçli Alexander Sörloth, 7 maçta 506 dakika ile en çok forma giyen oyuncu oldu. Golcü oyuncu attığı 3 golle de takıma önemli katkı sağladı. Onu 2 maçta 180'er dakika ile Campi ve Fernandes, 5 maçta 160 dakika ile Obi Mikel ve 6 maçta 134 dakika ile Yusuf Sarı takip etti. Avdijaj 4 maçta 81 dakika, Doğan Erdoğan ise 6 maçta 71 dakika oynadı. 7 karşılaşmanın 4'ünde sadece bir yeni transfer ilk 11'de görev alabildi. En fazla yeni transfer ise 5 oyuncuyla (Fernandes, Campi, Obi Mikel, Sörloth ve Yusuf Sarı) ilk haftadaki Kasımpaşa (1-1) deplasmanında sahaya çıktı.

Oturmuş kadroyu tercih etti
TEKNİK direktör Ünal Karaman, geçen sezonki kadrosundan vazgeçmedi. Eski oyunculardan Uğurcan Çakır, Joao Pereira, Filip Novak, Jose Sosa, Anthony Nwakaeme, Caleb Ekuban ve Abdulkadir Parmak Süper Lig ve UEFA'da 7'de 7 yaparken, Abdülkadir Ömür sadece Fenerbahçe derbisini (sakatlığı yüzünden) kaçırdı. Defansın bel kemikleri Hüseyin Türkmen ile Majid Hosseini de 5 karşılaşmada süre aldılar.

.